81-letnia kobieta zamordowana w swoim domu – podejrzany zatrzymany przez policję w ciągu kilku godzin

W ciągu zaledwie kilka godzin od momentu otrzymania zgłoszenia, funkcjonariusze policji z dzielnicy Mokotów w Warszawie ustalili tożsamość oraz aresztowali osobę podejrzaną o dokonanie morderstwa na 81-letniej kobiecie. Przygotowania są już w toku, aby przeprowadzić z nim niezbędne czynności procesowe w najbliższym czasie w Prokuraturze.

Wczoraj rano, mężczyzna alarmująco zgłosił do komisariatu na Mokotowie, że nie jest w stanie nawiązać kontaktu ze swoją 81-letnią matką. Z informacji wynikało, iż starsza kobieta powinna przebywać w swoim mieszkaniu. Policjanci natychmiast udali się pod podany adres. Po dotarciu na miejsce, stwierdzili, że mieszkanie położone na parterze budynku jest zamknięte. Funkcjonariusze zdecydowali się wejść do środka przez nieco uchylone okno. Wewnątrz natrafili na makabryczny widok – ciało kobiety leżało na podłodze, a na zwłokach zauważono liczne obrażenia.

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowała grupa specjalistów, w skład której wchodzili policjanci z wydziału kryminalnego, prewencyjnego oraz technicy kryminalistyki. Przeprowadzono dokładne oględziny miejsca zbrodni oraz zabezpieczono wszelkie ślady mogące pomóc w śledztwie.

Policja, bazując na zebranym materiale dowodowym i wynikach pracy operacyjnej, szybko ustaliła podejrzanego i go zatrzymała. Mężczyzna ten jest teraz podejrzany o morderstwo 81-letniej kobiety. Wkrótce w Prokuraturze zostaną przeprowadzone z nim czynności procesowe.