Darmowe lodowisko na Ursynowie. Zobacz, gdzie można pojeździć na łyżwach w okolicy!

Już 28 grudnia zostanie otwarte bezpłatne lodowisko dla wszystkich. Znajduje się ono tuż obok Dzielnicowego Ośrodka Kultury „Ursynów”. Co ważne, wypożyczysz tu bezpłatnie zarówno łyżwy, jak i kask!

Bezpłatne lodowisko to jeden ze sztandarowych projektów budżetu obywatelskiego na 2023 rok. Chociaż ten dopiero będzie obowiązywał za kilka dni, na prośbę mieszkańców, lodowisko otworzono wcześniej. Jak sami mówią, część z nich ma między świętami a Nowym Rokiem wolne, więc można skorzystać bez konieczności stania w kolejkach.

Samo lodowisko ma wymiary 40 na 18 metrów, a jednocześnie może skorzystać z niego aż 100 osób. Dodatkowym plusem jest możliwość wypożyczenia łyżew i kasków bez opłat.

Lodowisko będzie czynne aż do momentu, gdy temperatury na zewnątrz już na stałe przekroczą 10 stopni Celsjusza. W praktyce zakłada się, że może być czynne nawet do końca marca. Jednak o tym zadecyduje pogoda.

Lodowisko jest czynne pod poniedziałku do piątku od 13:00 do 21:00, a w weekendy od 10:00 do 21:00. Jeżeli jedziesz komunikacją miejską, wysiądź na przystanku Bogatki.