Multikino Ursynów kończy działalność, a teren zostanie przeznaczony pod budowę apartamentowców

Stacja metra Imielin w Warszawie nie będzie już sąsiadowała z najstarszym kinem sieci Multikino. Sieć kin ma zamiar sprzedać działkę, na której stoi ten multipleks, który zakończy swoją działalność 18 sierpnia obecnego roku. W miejscu dotychczasowego kina zaplanowano budowę apartamentów.

Otwarte w 1999 roku Multikino na Ursynowie, przez lata funkcjonowania zdobyło wielu wiernych widzów i stało się znaczącym miejscem na mapie kulturalnej i rozrywkowej stolicy Polski. To miejsce szczególnie cenione było przez mieszkańców dzielnicy Ursynów.

Ursynowskie Multikino, ze swoim położeniem tuż obok stacji metra Imielin, przyciągało wielu pasjonatów kina. Kino dysponowało 12 salami kinowymi, które łącznie mogły pomieścić ponad 2 740 widzów. Największa z nich oferowała komfort oglądania dla 504 osób, a dodatkowo każda sala wyposażona była w strefę foteli VIP.

GH Development, właściciel terenu położonego w centrum dzielnicy Ursynów, otrzymał pozwolenie na wyburzenie Multikina i towarzyszącego mu parkingu wielopoziomowego. Planowane jest wybudowanie w tym miejscu siedmiopiętrowych apartamentowców.