Noc Muzeów na Ursynowie już jutro. Zobacz, co będzie się działo!

Już jutro, w sobotę 13 maja 2023 r. rozpocznie się noc muzeum na Ursynowie. Będzie to już dziesiąta edycja tego wydarzenia, na które zaprasza urząd miasta Ursynów i miejski dom kultury.

Jedną z ciekawszych, bezpłatnych atrakcji w tym czasie jest gra miejsca pt. tajemnica Ursynowa. Zbiórka wszystkich chętnych odbędzie się o godzinie siedemnastej przy urzędzie dzielnicy Ursynów. Poszukiwacze wspólnie będą tropić herb patrona dzielnicy Ursynowa, Juliana Ursyna Niemcewicza. Tropiciele napotkają wiele trudnych zadań i wyzwań, a także ciekawych ludzi z minionej epoki. Ważną informacją jest fakt, że na tę grę miejską obowiązują zapisy na stronie internetowej urzędu miasta. Warto również się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona.

Innym ciekawym wydarzeniem również bezpłatnym, jest wycieczka rowerowa „Nie zaistniały Ursynów”. Rowerzyści startują o godzinie siedemnastej przy Kopie Cwila przy rzeźbie „Chłopiec na koniu”. Cała trasa wynosi około 15 km i będzie prowadziła śladem wielu niezaistniałych i zaskakujących projektów architektonicznych Ursynowa z ubiegłych wieków.

Ostatnią już bezpłatną atrakcją podczas nocy muzeów na Ursynowie jest pokaz filmów o wsiach Ursynowa. Będą to pokazy dwóch krótkometrażowych filmów przedstawiających historię okolicy. O zapomnianych miejscach opowiadają między innymi mieszkańcy Dąbrówki starego Imielina Grabowa Kabat czy Służewia.