Spotkanie młodych lekkoatletów na Ursynowie: Zawody w Szkole Podstawowej nr 303

W Szkole Podstawowej nr 303 im. Fryderyka Chopina, która znajduje się przy ulicy Koncertowej 8, zostaną rozegrane zawody lekkoatletyczne. Wydarzenie odbędzie się na bieżni tej placówki edukacyjnej w poniedziałek, 6 maja, a pierwszy start zaplanowano na godzinę 17:00. To wyjątkowa okazja dla młodzieży chcącej spróbować swoich sił w tej dyscyplinie sportowej.

W rywalizacji przewidzianej na ten dzień wezmą udział młodzi sportowcy, którzy nie ukończyli jeszcze 15. roku życia. Wśród osób wspierających i kibicujących zawodnikom znajdzie się Dominik Przyżecki – utytułowany skoczek w dal i obecny mistrz Polski w tej konkurencji.

Harmonogram zawodów jest zróżnicowany i uwzględnia różne dyscypliny lekkoatletyczne. Przewidziano biegi na dystansach 60, 300 oraz 600 metrów. Ponadto, uczestnicy będą mieli okazję zmierzyć się w skoku w dal oraz rzucie piłeczką palantową.

Zgłoszenia do udziału w zawodach będą przyjmowane w dniu wydarzenia przez sędziego prowadzącego rywalizację. Głównym organizatorem imprezy jest Akademicki Klub Lekkoatletyczny „Ursynów”. Wsparcia finansowego udzielił Urząd Dzielnicy Ursynów, który jest współorganizatorem zawodów.