Wielka inicjatywa sprzątania na Ursynowie przyciąga setki mieszkańców

Gdy sobotnie porządki na Ursynowie dobiegły końca, wynikiem były cztery kontenery wypełnione śmieciami. To już ósmy rok, kiedy miejscowa społeczność podejmuje się tej oddolnej inicjatywy, która z roku na rok zdobywa coraz więcej zwolenników. W tym roku aktywizm obywatelski wykazało kilkaset osób.

Po nadejściu wiosny, mieszkańcy Ursynowa są zawsze gotowi do działania. Wyposażeni w worki na śmieci i rękawiczki, ruszyli sprzątać swoje okolice. W centrum tej inicjatywy stali mieszkańcy skupieni wokół Miejsc Aktywności Lokalnej przy ulicy Kajakowej i Lokajskiego. Włączyli się także uczniowie i ich rodzice z szkół znajdujących się przy ulicach Kajakowej, Tanecznej, Sarabandy i Lokajskiego. Ruszyli oni do akcji o godzinie 11, wyposażeni w worki na śmieci, rękawiczki oraz koszulki z logo „Operacja Czysta Rzeka”.

W Miejscu Aktywności Lokalnej na ulicy Lokajskiego, które było jednym z centrów koordynacyjnych akcji, rozpoczęła się poranna kolejka ochotników. Odebranie sprzętu do sprzątania wymagało cierpliwości, gdyż trzeba było czekać nawet pół godziny. – Przygotowaliśmy się na udział 200 osób – informowano.

Zarejestrowani uczestnicy natychmiast udawali się na miejsca akcji, aby zebrać wszystko, co znaleźli na swojej drodze. W ubiegłych latach natrafiali na różnego rodzaju odpady, które niestety często zanieczyszczają nasze otoczenie.