Wojownicy Maryi w Wielkiej Procesji Różańcowej przemierzają ulice Ursynowa – pielgrzymka do świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie

Efektowna procesja różańcowa, zorganizowana przez grupę Wojowników Maryi, przemierzyła liczne ulice na Ursynowie, docierając ostatecznie do świątyni Opatrzności Bożej położonej w Wilanowie. Ta uroczystość była początkiem europejskiego zgromadzenia tej organizacji, która jest przeznaczona dla mężczyzn należących do kościoła katolickiego.

Spotkanie Wojowników rozpoczęło się o godzinie 10.00 w kościele zlokalizowanym przy ulicy Dereniowej. Po upływie trzydziestu minut, oni i ich rodziny podążali w procesji do świątyni Opatrzności Bożej. Wiodącym elementem tego przemarszu był niesiony krzyż, za którym kroczył wielotysięczny tłum ludzi z różnokolorowymi flagami maryjnymi, ilustrującymi świętych, a także obrazy Chrystusa. Procesja ta przemierzała ulice Ursynowa, w tym Dereniową i Płaskowicką, następnie skierowała się przez rondo Krystyny Krahelskiej w stronę Rosoła. Kolejnymi ulicami na trasie były Branickiego i Ledóchowskiej, skąd pielgrzymi dotarli do świątyni Opatrzności Bożej. Tam rozpoczęło się właściwe, ogólnopolskie, a nawet europejskie spotkanie rodzin Wojowników Maryi.

Procesja ta wymagała od kierowców wiele cierpliwości. Gdy pielgrzymka przemieszczała się ulicą Płaskowicką, ruch drogowy był całkowicie zablokowany w obu kierunkach, prowadząc do powstania znacznych korków. Mieszkańcy, którzy zaparkowali swoje pojazdy w pobliżu bazarku działającego w tamtym czasie, napotkali na poważne trudności z wyjazdem na ulicę Płaskowicką.