Wspólne działanie Klubu Honorowych Dawców Krwi „Krewki Ursynów” i Urzędu Dzielnicy Ursynów: zbiórka krwi już w najbliższą sobotę

25 maja, od godziny 9:00 do 14:00, Klub Honorowych Dawców Krwi „Krewki Ursynów”, przy współpracy z Urzędem Dzielnicy Ursynów, przeprowadza zbiórkę krwi. Wszystkich zdrowych mieszkańców w wieku od 18 do 65 lat zachęcamy do wzięcia udziału w tym ważnym wydarzeniu. Twoje wsparcie jest nieocenione.

Krwiodawcy mogą zgłosić się na przystanek METRO IMIELIN 04, który znajduje się przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów. Krwiobus będzie tam dostępny dla wszystkich chętnych. Obecnie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w stolicy zgłasza pilne zapotrzebowanie na krew grupy 0Rh-.

Dar krwi nie jest tylko aktem solidarności, ale również darem życia. Jest to najcenniejszy prezent, jaki możemy dać innym. Leku na wiele chorób nie można wymienić na żaden inny. Rocznie w Polsce przeprowadza się około miliona transfuzji krwi. Tysiące pacjentów czeka na krew i osocze – oddając krew, możemy uratować im życie.

Podczas przyszłej sobotniej akcji będzie można także zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku w bazie Fundacji DKMS Polska.

Następne planowane terminy zbiórek: 29 czerwca, 27 lipca, 31 sierpnia, 28 września, 27 października, 30 listopada. Nie przegap okazji do pomocy innym!