Zmiany dla bezpieczeństwa osób niewidomych na stacjach metra pierwszej linii

Na stacjach pierwszej linii metra w Warszawie, metalowe listwy przeznaczone dla osób niewidomych mogą zostać zastąpione. Inicjatywa ta pochodzi od radnych z dzielnicy Ursynów, którzy zauważyli, że listwy te stanowią potencjalne zagrożenie dla wszystkich pasażerów, powodując liczne poślizgnięcia i upadki. Zdaniem radnych, istotność problemu jest szczególnie odczuwalna podczas opadów deszczu, kiedy to warunki na peronach stają się wyjątkowo śliskie.

Radni z Ursynowa w Warszawie są zdania, że aktualne metalowe listwy dla osób niewidomych na stacjach metra pierwszej linii powinny zostać zastąpione. Uważają oni, że obecne rozwiązanie jest niebezpieczne, a jego konsekwencje mogą być tragiczne. Zwracają uwagę na fakt, że mieszkańcy ich dzielnicy donoszą o licznych wypadkach związanych ze śliskimi listwami.

Jednym z radnych apelujących o taką zmianę jest Maciej Antosiuk z Projektu Ursynów, który podkreśla konieczność działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa. Antosiuk informuje, że mieszkańcy sygnalizują o wielu wypadkach związanych ze śliskością listew. – Te metalowe listwy na peronach stacji pierwszej linii metra są niezwykle śliskie, szczególnie podczas deszczu lub wilgotnej aury – mówi radny.