Kryzys edukacyjny na Ursynowie: dyrektor szkoły nauczała pod wpływem alkoholu

W jednej ze szkół podstawowych na warszawskim Ursynowie doszło do niecodziennego incydentu, kiedy to okazało się, że dyrektor placówki, będąca jednocześnie nauczycielką, prowadziła lekcje w stanie nietrzeźwości. W chwili interwencji miała ona w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Według informacji przekazanej przez podkomisarz Ewę Kołdys, oficera prasowego Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II, wobec dyrektorki wschodzi postępowanie karne zgodnie z artykułem 70 kodeksu wykroczeń.

Policja została powiadomiona o sytuacji 6 czerwca, około południa, przez anonimowego zgłaszającego. Osoba ta informowała o możliwości prowadzenia zajęć przez dyrektor szkoły będącą pod wpływem alkoholu. Jak opisywała podkomisarz Kołdys, funkcjonariusze natychmiast udali się do szkoły na Ursynowie. Po przybyciu na miejsce przeprowadzili badania potwierdzające stan nietrzeźwości dyrektorki.

Po stwierdzeniu faktu spożycia alkoholu przez dyrektorkę, jej obowiązki przejął wicedyrektor szkoły. Podkomisarz Kołdys informowała, iż dyrektorka otrzymała wezwanie do stawiennictwa na komisariacie, a wobec niej prowadzone jest postępowanie o wykroczenie zgodnie z artykułem 70 kodeksu wykroczeń, który dotyczy wykonywania czynności przez osobę do tego niezdolną.