Las Kabacki – zielone płuca Ursynowa

Ursynów to dzielnica Warszawy, która większości ludziom kojarzy się z niekończącymi się blokowiskami. Gdy jednak bardziej skrupulatnie spojrzeć na mapę stolicy, okazuje się, że znajduje się tam wiele ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Jednym z nich jest Las Kabacki.

Las Kabacki – podstawowe informacje

Kompleks leśny nazwany został na cześć Stefana Starzyńskiego – prezydenta Warszawy, który w roku 1938 przyczynił się do wykupienia lasu od prywaciarzy. Las Kabacki położony jest na południu miasta, na terenie Ursynowa, między ulicami Puławską, a Łukasza Drewny.

Jego powierzchnia jest imponująca, liczy aż 924,72 ha. Rezerwat przyrody codziennie przyciąga tłumy Warszawiaków, którzy pragną wyrwać się ze szponów wielkiego miasta i odpocząć na jego obrzeżach. Regularnie odwiedzają go również turyści – oprócz podziwiania flory i fauny dotrzeć tu można do pomników historycznych: miejsca upamiętniającego katastrofę samolotu Kościuszko, czy Pomnika Ofiar Okupacji Hitlerowskiej. Ciekawym obiektem jest leśniczówka pochodząca z 1890 roku, zlokalizowana na skarpie.

Rezerwat przyrody Las Kabacki – raj dla sportowców

Zielone płuca Ursynowa stanowią schronienie dla wielu gatunków roślin i zwierząt. Ci, którzy na co dzień prowadzą aktywny tryb życia i choć na chwilę chcą doświadczyć obcowania z przyrodą, znajdą tu coś dla siebie. Jazda rowerem po Lesie Kabackim to prawdziwa przyjemność. Szerokie trakty umilają wycieczkę, a gęsto rosnące korony drzew sprawiają, że człowiek szybko zapomina o tym, że mimo wszystko nadal znajduje się w mieście.

Gdy tylko przekroczy się granice lasu, oczom ukazują się: spacerowicze, rowerzyści, rolkarze, biegacze. Rozbudowana siatka ścieżek i szlaków daje idealne warunki do uprawiania ulubionych dyscyplin sportowych.

One thought on “Las Kabacki – zielone płuca Ursynowa

Dodaj komentarz