Mieszkańcy Ursynowa boją się o swoje czworonogi. Ktoś rozrzuca kiełbasy z gwoździami!

Pierwsze kiełbaski naszpikowane gwoździami zaczęły się pojawiać na Ursynowie na początku lutego 2023 roku. Kiedy przyjechała straż miejska, zebrała ślady, ostrzegła sąsiadów i na tym się skończyło. Niestety ta niebezpieczna przekąska znowu się pojawia!

Na tablicach osiedlowych a także na stronie w mediach społecznościowych przypięto informację o konieczności zwrócenia uwagi na niebezpieczne kiełbaski. Mimo tego, że mogą wyglądać apetycznie, w środku są naszpikowane gwoździami. Gdy czworonożny przyjaciel zje taką przekąskę, może bardzo cierpieć.

Mieszkańcy Ursynowa są zbulwersowani takim zachowaniem. Wielu z nich samemu posiada czworonogi i zapomina już, co to znaczy relaksujący spacer z psem. Bardziej polega on na uważaniu co obwąchuje właśnie pies i czy przypadkiem nie zjadł szkodliwej substancji.

Burmistrz Ursynowa, Bartosz Dominiak mówi, że straż miejska oraz policja jest powiadomiona o zaistniałej sytuacji. W godzinach porannych i wieczornych wysyłane są na ulicę dodatkowe patrole monitorujące całą sytuację.