Park Bródnowski na Targówku – zielona przestrzeń w centrum dzielnicy mieszkaniowej

Każdy mieszkaniec warszawskiego Targówka lub turysta odwiedzający stołeczne Bródno, który chciałby zażyć odrobiny relaksu i odpocząć od wielkomiejskiego gwaru, powinien koniecznie wybrać się na spacer do Parku Bródnowskiego.

Ta licząca około 25 hektarów zielona przestrzeń, zlokalizowana pomiędzy ulicami  Kondratowicza, Chodecką, Wyszogrodzką i Łabiszyńską, to idealne miejsce na wypoczynek dla mieszczucha i namiastka lasu w środku wielkiej metropolii. Zaledwie namiastka, ponieważ ze wszystkich stron park otaczają budynki mieszkalne. Okolicznym mieszkańcom jednak zupełnie to nie przeszkadza, a nawet z dumą i humorem porównują park na Targówku do Central Parku w Nowym Jorku, otoczonego zewsząd przez wieżowce. Na terenie parku znajdują się trzy zbiorniki wodne, a ozdobę największego z nich stanowią wzniesione przed pięcioma laty trzy fontanny.

Park Bródnowski – gratka dla amatorów sportu i miłośników sztuki

Marząc o aktywnym spędzeniu wolnego czasu, w Parku Bródnowskim z pewnością nie można się nudzić. To istna gratka dla amatorów sportów. Na jego terenie wydzielono liczne ścieżki rowerowe, po których każdy cyklista może pokonać sporą trasę. Zaś dla wielbicieli futbolu, siatkówki i koszykówki przygotowano boiska przystosowane do kopania i rzucania piłki. Znajdą się także stoły, na których można pograć w tenisa. Zaś na tych, którzy nie przepadają za dużą porcją ruchu, a wolą wysiłek umysłowy, czekają stoliki do gry w szachy.

Miłośników sztuki powinien usatysfakcjonować bogaty zbiór artystycznych instalacji znany pod nazwą Parku Rzeźby, nad którym pieczę sprawuje Muzeum Sztuki Nowoczesnej.