Niezwykła atrakcja na Ursynowie, czyli Ogród Botaniczny w Powisinie

Dobrą informacją dla odwiedzających to miejsce jest jego dostępność. Turyści mają szanse wejść do ogrodu każdego dnia tygodnia od 9 do 20. Podczas gdy na terenie samego ogrodu można przebywać do 21, oranżeria jest dostępna do godziny 20.

Ogród Botaniczny w Powsinie – informacje organizacyjne

Jej otwarcie następuje również godzinę po udostępnieniu samego ogrodu. Ogród Botaniczny w Powsinie organizuje wiele promocji.

Przykładowo darmowy bilet przysługuje osobą po 75 roku życia oraz dzieciom do ukończenia 5. roku życia. Z kolei starsze dzieci do 12 roku życia mogą wejść bez opłat w dzień dziecka. Sama opłata za bilet ulgowy dla uczniów i studentów to 13 złotych. Podczas gdy bilet normalny to koszt rzędu 17 złotych. Można również zdecydować się na zakup biletu rocznego, czy sezonowego. Może to być bilet dla jednej osoby normalny lub ulgowy, ale również dla całej rodziny.

Ogród Botaniczny w Powsinie – dlaczego warto odwiedzić to piękne miejsce?

Ogród Botaniczny znajdujący się na obszarze Ursynowa to miejsce, wszystkich miłośników roślinności oraz osób doceniających walory estetyczne ogrodów. Osoby przebywające w ogrodzie botanicznym mogą skorzystać z możliwości odwiedzenia szklarni. Ogród ten wyróżnia się na tle innych swoją długą historią. Od momentu jego powstania minęły już ponad 2 wieki. Korzystną kwestią, zwłaszcza z perspektywy turysty jest jego umiejscowienie. Atrakcja znajduje się w centrum Warszawy w pobliżu Łazienek.

Z tego względu można uniknąć organizowania specjalnego transportu i dostać się na miejsce pieszo. Widoki pięknych roślin i kwitnących kwiatów to sama przyjemność.