Noc Bibliotek w Ursynotece

Początek października to czas magicznej nocy pełnej literatury – Nocy Bibliotek. To wydarzenie, które odbywa się w całym kraju, ma na celu promowanie czytelnictwa i korzystania z zasobów bibliotecznych. Już 7 października, dosłownie w najbliższą sobotę, biblioteki będą szeroko otwarte dla miłośników literatury. W tym roku odbywa się dziewiąta edycja tej ogólnopolskiej kampanii pod hasłem „Absurd nie czytać”. Julian Ursyn Niemcewicz Library również przygotowała specjalne wydarzenia na tę okazję.

Noc Bibliotek to jedno z kluczowych wydarzeń promujących czytelnictwo w Polsce. Inicjatywa ta ma na celu zachęcenie do korzystania z bogactwa, jakie oferują biblioteki, będące najbliższymi instytucjami kultury dostosowanymi do potrzeb osób w każdym wieku. W kontekście tej wyjątkowej nocy, Ursynoteka przygotowała ciekawą propozycję.

Planowane są warsztaty kosmiczne organizowane przez Planetarium Syriusz w bibliotece przy ulicy Wasilkowskiego 7 (metro Imielin). Wydarzenie odbędzie się między godziną 17:00 a 20:00. Uczestnicy będą mieli szansę na zbudowanie własnej rakiety, obserwację nieba i poznawanie gwiazdozbiorów aktualnie widocznych na niebie, jak również nauczenie się, jak je rozpoznawać. Planetarium zostanie ustawione na terenie zielonym przed biblioteką, która będzie w tym czasie otwarta. Zapraszamy także do wypożyczania książek o kosmosie! Spotkanie jest otwarte dla osób w każdym wieku.