Planetarium i Centrum Nauki Kopernik w Warszawie – to warto wiedzieć

Dzieciaki uwielbiają różne ciekawostki i zabawy. Nie ma się więc czemu dziwić, że Centrum Nauki Kopernik w Warszawie cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców i przyjezdnych.

Planetarium i różnorodne seanse w Warszawie

Można kupić bilet wyłącznie do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, ale warto wybrać także możliwość odwiedzenia Planetarium.

Znajduje się ono kilka minut piechotą od głównego wejścia, można tutaj przejść także łącznikiem z głównego pawilonu. To, co jest super, to różnorodne seanse. Nie dość, że poznajemy różne ciekawostki, to dzięki lektorowi, którym jest pracownik Planetarium przenosimy się na inne planety. Można zaglądać tutaj wielokrotnie, ponieważ tytuły seansów są zmienne i przeznaczone dla różnych grup wiekowych.

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Jeśli chodzi o samo Centrum Nauki Kopernik w Warszawie to wejście odbywa się o wyznaczonej godzinie, na którą kupujemy bilet. To ogromny kompleks, na którego eksplorację potrzeba co najmniej kilka godzin czasu. Znajdują się różne doświadczenia, które można wykonywać bez żadnych zapisów. Są także dedykowane sale-pracownie, gdzie odbywają się warsztaty biologiczne czy chemiczne. Na miejscu znajduje się także punkt, gdzie można zakupić napoje, przekąski, czy inne niezbędne jedzenie. Przy wyjściu jest także sklep z pamiątkami, który cieszy się niesłabnącym powodzeniem.

Można kupić tutaj różne zabawki, dzięki którym można wykonywać doświadczenia w domu. Dzięki biletom na kod QR można wchodzić i wychodzić bez problemu z obiektu. Nie zapomniano także o dużej liczbie toalet. To świetne miejsce rozrywki dla całych rodzin.