Powstanie pierwszy w dzielnicy Ursynów punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych

Dzielnica Ursynów w Warszawie wkrótce doczeka się swojego pierwszego, a jednocześnie piątego w całej stolicy, punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK). Wspomniana inwestycja ma być zlokalizowana na terenie obecnej bazy Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania (MPO), usytuowanej przy ulicy Mortkowicza. Pomimo iż projekt nie jest pozbawiony kontrowersji wśród lokalnej społeczności, urzędnicy miasta utrzymują, że nie ma powodów do zmartwień. Twierdzą także, że kolejny tego typu punkt jest wysoce potrzebny.

Od początku lipca poprzedniego roku, to właśnie Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania jest odpowiedzialne za odbiór odpadów na Ursynowie. Spółka ta zastąpiła wcześniejszych dostawców usług – firmę PreZero oraz Remondis – po zwycięskim przetargu. W konsekwencji, aby zapewnić sprawne funkcjonowanie nowemu operatorowi, przy ulicy Mortkowicza 5 na zachodnim Ursynowie powstała baza transportowa. Jest to miejsce, gdzie między innymi prowadzona jest czystość śmieciarek.

Podczas spotkania z mieszkańcami we wrześniu, reprezentanci MPO zapewniali, że na terenie bazy nie będą przechowywane żadne potencjalnie niebezpieczne lub nieprzyjemnie pachnące odpady. Tłumaczyli, że miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru wyklucza taką możliwość, a miejska spółka jest zobligowana do przestrzegania prawa.

Jednakże, przy ulicy Mortkowicza zostanie utworzony pierwszy PSZOK na Ursynowie. Obecnie w całej stolicy dostępne są jedynie cztery takie punkty, które zlokalizowane są w dzielnicach Wilanów, Wola, Białołęka oraz Bielany.