Ursynów staje się sceną dla teatru ulicznego z okazji 31. Festiwalu Sztuka Ulicy

Scena teatru ulicznego przenosi się dziś na warszawski Ursynów. W najbliższą sobotę oraz niedzielę, po zachodzie słońca, odbywać się będą dwa poruszające przedstawienia – „Nieproszeni”, prezentowane przez teatr pochodzący z Poznania i „Wesele” w wykonaniu zespołu teatralnego z Łochowa. Obie sztuki są nie tylko wartościowe artystycznie, ale także inspirują, emocjonują i dostarczają rozrywki.

W ramach trwającego już 31. Festiwalu Sztuka Ulicy, dwa ze spektakli zostaną zaprezentowane na terenie Ursynowa – przy budynku Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy”. Przewidziano wcześniej, że w piątek wystąpi Teatr Ewolucji Cienia z zabawną sztuką „Dobrze, lepiej, katastrofa”, opowiadającą o paradoksach życia w latach 70., podczas epoki PRL. Niestety, spektakl musiał zostać odwołany ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe takie jak ulewa i burza.

Dziś przewidywana jest znacznie lepsza pogoda, co na pewno cieszy Teatr Fuzja z Poznania. Zaprezentuje on poruszające przedstawienie „Nieproszeni”, które podejmuje temat migracji. Jak podkreśla opis spektaklu, migracje od zawsze wpływały na kształtowanie się świata, zarówno na poziomie osobistym, jak i zbiorowym. Zmieniały one tożsamości państw, narodów i kultur. „Nieproszeni” jest uniwersalną opowieścią skoncentrowaną na ludzkim losie, prezentując historie minionych lat, które miały wpływ na obecny stan świata oraz te, które dzieją się tu i teraz.

Wysmakowana scenografia, pomysłowe kostiumy, porywająca muzyka i pełna emocji gra aktorska są charakterystycznymi cechami tego spektaklu. Wszystko wskazuje na to, że będzie to fantastyczne widowisko, które już zdobyło uznanie publiczności na innych festiwalach ulicznych zorganizowanych w tym roku w Polsce.