Ursynowska cerkiew Haghia Sophia gospodarzem koncertu kolęd z udziałem sześciu chórów

Sześć różnych zespołów chóralnych i muzycznych ma zaprezentować swoje umiejętności podczas specjalnego wydarzenia muzycznego, które odbędzie się na terenie ursynowskiej cerkwi Haghia Sophia. Wydarzenie będzie skupiało się na prezentacji kolęd i pieśni religijnych. Młodzieżowe talenty będą miały okazję zaprezentować swój repertuar w różnych językach, co pozwoli uczestnikom zgłębić różnorodne tradycje. Jest to doskonała propozycja na spędzenie popołudnia w atmosferze świątecznej.

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, mieszkańcy Ursynowa mają okazję doświadczyć niepowtarzalnego koncertu kolęd i pieśni religijnych. Wydarzenie to jest organizowane przez parafię św. Sofii Mądrości Bożej, której siedzibą jest charakterystyczna cerkiew przy ulicy Puławskiej, znana z unikalnej architektury.

Koncert został zaprojektowany jako część większego projektu o nazwie „Otwarci na Kulturę”. Jak wyjaśnia Bogdan Kuźmiuk, dyrygent i inicjator wydarzenia, głównym celem projektu jest pobudzenie szkół i środowisk edukacyjnych do aktywnej współpracy w obszarze kultury oraz otworzenie się na nowe doświadczenia i odkrycia.