Usunięto nielegalne kontenery na ubrania. Do dzisiaj nie wiadomo kto je postawił!

Z dnia na dzień, na osiedlu Ursynów, pojawiły się nielegalne kontenery na zużyte ubrania. Nikt nie potrafił powiedzieć, kto je postawił oraz to, dlaczego pojawiły się w nielegalny sposób. Rada dzielnicy postanowiła usunąć je w trybie pilnym.

Kontenery na zużyte ubrania już od dawna wpisały się w lokalny krajobraz. Były one postawione za zgodą i władza Rady Dzielnicy Ursynów. Jednak, gdy obok nich ktoś wyłożył nowe, w przyciągającym wzrok, czerwonym kolorze, wielu wyraziło swój sprzeciw i zdziwienie.

Jak się okazało po telefonach mieszkańców, nikt z Urzędu Dzielnicy Ursynów nie wyraził zgody na postawienie dodatkowego kontenera. Stały one tam nielegalnie i co więcej, tarasowały chodniki oraz niszczyły tereny zielone.

Nikt nie ma nic przeciwko zbieraniu zużytych ubrań, jednak wiele wątpliwości budziły nie tylko nielegalne kontenery ale również to, że nikt o nie nie dbał. Wokół pojawiło się dużo śmieci i porzuconych ubrań, których nikt nie zbierał.

W konsekwencji podjęto decyzję o usunięciu nielegalnych kontenerów oraz oczyszczeniu przestrzeni wokół nich. Całość kosztowała ponad 10 000 złotych.