W Ursusie wkrótce pojawią się brązowe rzeźby niedźwiadków

Zgodnie z informacjami podanymi przez lokalny ratusz na platformach social media, już w nadchodzącym sierpniu do dzielnicy Ursus trafi osiem brązowych rzeźb przedstawiających niedźwiadki. Te artystyczne dodatki do miejskiej przestrzeni są wynikiem projektu, który został wyselekcjonowany przez mieszkańców podczas dziesiątej odsłony budżetu obywatelskiego.

Każda z figur – Miś Piłkarz, Miś Mechanik, Miś Traktorzysta, Miś Ogrodnik, Miś Uczeń, Miś Kupiec/Sprzedawca, Miś Rolnik, i Miś Akrobata – zostanie wykonana z brązu i znajdzie swoje miejsce w różnych punktach Ursusa. Zadaniem dla autora tych małych dzieł sztuki, Grzegorza Łagowskiego, jest stworzenie niepowtarzalnego klimatu dla miasta. Łagowski jest znanym rzeźbiarzem, stojącym za popularnymi krasnalami we Wrocławiu. Wszyscy zainteresowani będą mogli podziwiać ursuskie niedźwiadki już od sierpnia, gdy zostaną one rozmieszczone w różnych miejscach dzielnicy.

Aktualnie w pracowni artysty powstają gipsowe modele tych unikalnych rzeźb.

Brązowe niedźwiadki z Ursusa, które osiągną do 50 cm wysokości, zostaną strategicznie rozmieszczone w różnych częściach dzielnicy. Autorzy projektu udostępnili również informacje na temat dokładnych miejsc, w których będą ustawione te niewielkie dzieła sztuki.