Wystawa otwierająca oczy – o Niewidzialnej Wystawie słów kilka

Warszawa jako stolica Polski jest bardzo chętnie odwiedzana przez turystów. To idealne miejsce na wycieczkę jednodniową. Ilość atrakcji w stolicy naszego kraju jest ogromna, dlatego spokojnie można spędzić w Warszawie więcej niż jeden dzień.

Wśród wielu ciekawych miejsc, warto swoje kroki skierować w kierunku Alei Jerozolimskich, gdzie mieści się siedziba Niewidzialnej Wystawy. 

Czym jest Niewidzialna wystawa? 

Niewidzialna wystawa to interaktywna wędrówka w świat ciemności. Pozwala poznać rzeczywistość osób z niepełnosprawnością wzroku i to w jaki sposób można poradzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy zmysłu wzroku.

W trakcie zwiedzania korzystamy tylko ze zmysły dotyku, słuchu oraz węchu. Przewodnikami po ciemnym świecie są osoby niewidome i słabowidzące. Wizyta na tej interaktywnej wystawie może otworzyć oczy. W trakcie zwiedzania wystawy mamy szansę pod opieką specjalnie przeszkolonych przewodników odwiedzić całkowicie przyciemnione pomieszczenia, które w doskonały sposób imitują sytuacje z życia codziennego. Zwiedzanie Niewidzialnej Wystawy to niepowtarzalna lekcja pokory, empatii i wdzięczności. Czas zwiedzania Niewidzialnej Wystawy to około 70 minut. Przed rozpoczęciem zwiedzania części zaciemnionej spędza się krótką chwilę w części widzialnej wystawy. Podczas części widzialnej mamy szansę poznać podstawy alfabetu Braille’a, a także zaznajomić się z gadżetami, które są stosowane przez osoby z niepełnosprawnością wzroku.

Grupy zwiedzających są bardzo małe. Jednocześnie wystawę może zwiedzać grupa maksymalnie 8-osobowa. Zwiedzanie Niewidzialnej Wystawy polecane jest dla osób powyżej 9 roku życia.