Zapraszamy na szaleństwo na lodzie! Otwieramy bezpłatne, ursynowskie lodowisko

W tym roku zimowy sezon na Ursynowie rozpoczniemy wyjątkowo wcześnie, już 19 grudnia o godzinie 10:00. Z przyjemnością informujemy, że nasze lokalne lodowisko, ulokowane przy Dzielnicowym Ośrodku Kultury na ulicy Kajakowej 12b, otworzy wtedy swoje bramy dla wszystkich amatorów sportów zimowych. Co więcej, korzystanie z tego miejsca nie będzie obciążone żadnymi kosztami – odbywać się będzie całkowicie za darmo. Dodatkowo, każdy z naszych gości będzie miał możliwość bezpłatnego wypożyczenia łyżew i kasku.

Bezpłatne korzystanie z lodowiska będzie możliwe do 20 marca 2024 roku. Na czas największych mrozów kompleks zostanie przykryty specjalną wiatą namiotową, która zapewni ochronę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Powstanie tego miejsca to efekt realizacji zwycięskiego projektu o nazwie „Lodowisko na Ursynowie (kontynuacja)”, który został zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego na rok 2024. Jego autorami są radni: Paweł Lenarczyk, Paweł Nowocień i Piotr Ciara. Zgłoszony przez nich projekt spełnił oczekiwania mieszkańców i zyskał ich poparcie, co pozwoliło na przyspieszenie i rozpoczęcie realizacji jeszcze przed planowanym terminem.