Awaria ciepłownicza powoduje spadek temperatury w Urzędzie Dzielnicy Ursynów

Niezwykła sytuacja miała miejsce w Urzędzie Dzielnicy Ursynów, gdzie z powodu niespodziewanej awarii ciepłowniczej temperatura spadła do 15 stopni Celsjusza. Sytuacja jest obecnie rozwiązywana, jednak pracownicy urzędu zostali tymczasowo zwolnieni z obowiązków.

Jednym z odwiedzających urząd był pan Łukasz, który podzielił się swoimi spostrzeżeniami z redakcją. Od pracowników miejscowego urzędu dowiedział się, że panujące tam warunki są dalekie od standardów bezpieczeństwa i higieny pracy. Wskazał, że według jego pomiarów, temperatura w pomieszczeniach wynosiła jedynie 15 stopni Celsjusza.

Pan Łukasz podkreślił także, że pracownicy Urzędu Dzielnicy Ursynów na Imielinie odmawiają wykonywania swoich obowiązków ze względu na niewłaściwe warunki termiczne. Zwrócił uwagę, że mają pełne prawo do tego, ponieważ temperatura 15 stopni Celsjusza jest niezgodna z normami bhp. Mimo prośby pracowników o zwolnienie ich do domu, szefostwo urzędu nie zgodziło się na to, jednocześnie nie będąc w stanie zagwarantować im odpowiednich warunków do pracy – relacjonował pan Łukasz.