Awaria wodociągowa na Białołęce: trzy linie autobusowe przekierowane, mieszkańcy bez wody

Pęknięcie sieci wodociągowej o średnicy 300 mm na warszawskiej Białołęce stało się powodem dużej awarii. Doszło do niej przy ulicy Kobiałka podczas środowych prac remontowych na sieci kanalizacyjnej. W wyniku zdarzenia konieczne było skierowanie trzech linii autobusowych na objazdy. Specjaliści od wodociągów zapowiadają, że naprawa sieci będzie możliwa jeszcze tego samego dnia.

Marek Smółka, przedstawiciel Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, poinformował o szczegółach incydentu. Podczas popołudniowych prac kanalizacyjnych doszło do uszkodzenia magistrali wodociągowej, która biegnie przez pas jezdni.

W wyniku tego zdarzenia, obydwa pasy ruchu musiały zostać tymczasowo zamknięte na odcinku około 20 metrów. To z kolei spowodowało konieczność przekierowania trzech linii autobusowych na alternatywne trasy. Dodatkowo, awaria wymagała wyłączenia dopływu wody na danym odcinku magistrali, co skutkowało wstrzymaniem dostaw wody do 15 domów jednorodzinnych. Marek Smółka dodał, że na czas awarii mieszkańcy mają do swojej dyspozycji beczkowóz.