Przełożenie terminu zakończenia prac modernizacyjnych w budynku przy ulicy Rzymowskiego, przyszłej siedziby szkoły specjalnej

Planowano, że prace remontowe w budynku znajdującym się przy ulicy Rzymowskiego, który ma stać się siedzibą szkoły dla dzieci niepełnosprawnych, potrwają siedem miesięcy. Niemniej jednak, ten czas okazał się niewystarczający i nawet po roku budowa nie zostanie ukończona. Tę oświatową inwestycję na Ursynowie, z niecierpliwością oczekują rodzice dzieci z niepełnosprawnościami, którzy czekają na jej otwarcie od kilku lat.

Niedawno miejsce budowy odwiedzili dwaj radni Ursynowa, Antoni Pomianowski oraz Piotr Świątkowski z Projektu Ursynów. Obserwacje radnych wskazują, że teren jest wyraźnie odgrodzony, a budowa nie jest ani zakończona, ani bliska końcowi. Jest to stan budowy, który można określić jako wstępny. Według radnego Pomianowskiego, jeżeli zewnętrzny stan obiektu jest taki jak obecnie, to realizacja prac wewnątrz prawdopodobnie zajmie podobną ilość czasu.

Pomianowski przypomina również o tym, jak rodzice dzieci z niepełnosprawnościami z Ursynowa wystosowali prośbę o stworzenie szkoły specjalnej w 2018 roku. Od tego czasu minęły lata, a część z tych dzieci zdążyła już ukończyć swoją ścieżkę edukacyjną. Radny wskazuje na kuriozalność tej sytuacji i oczekuje wyjaśnień od Biura Edukacji.