Bezpośrednie starcie drużyn siatkarskich na Arenie Ursynów pomiędzy Projektem Warszawa a Ślepsk Malow Suwałki

Podczas 9. kolejki PlusLigi doszło do bezpośredniego starcia drużyn Projekt Warszawa i Ślepsk Malow Suwałki. W meczu tym, zdecydowanie lepsi okazali się gospodarze, którzy pokonali gości wynikiem 3:0. Pomimo pewnych możliwości zwycięstwa dla Ślepsk Malow Suwałki, zwłaszcza w drugiej partii gry, nie udało im się te szanse wykorzystać.

Przypomnijmy, że Projekt Warszawa, po serii siedmiu triumfów z rzędu w PlusLidze, doznał tydzień temu pierwszej klęski. Co ciekawe, przegrali z drużyną z niższych rejonów tabeli ligowej. W obecnym meczu, mimo faworyzowania ich przez większość ekspertów, nie chcieli ryzykować ponownego zaskoczenia. Zdecydowali więc od początku mocno zaatakować rywala skuteczną zagrywką. Po udanym manewrze zagrania autorstwa Bartłomieja Bołądzia, Projekt Warszawa uzyskał prowadzenie na poziomie 14:7.

Warszawiacy utrzymywali swoją dominującą pozycję przez większość seta, a ich przewaga nawet jeszcze wzrosła pod koniec partii. Drużynie z Warszawy udało się utrzymać kontrolę nad grą, co zaowocowało zdobyciem dwóch kolejnych punktów dzięki dobrze przeprowadzonym blokom. Te działania doprowadziły do sytuacji, w której Projekt Warszawa otrzymał piłkę setową. W końcu, to Artur Szalpuk postawił kropkę nad i, wysyłając asa i kończąc set.