Jak zacząć chodzić na zajęcia fitness?

Najtrudniej jest zacząć. Ta stara zasada dotyczy właściwie wszystkich aktywności, których możesz się podjąć. Nieważne, czy chodzi o nowy projekt w pracy, poznawanie nowych osób czy zajęcia fitness – dobry początek to połowa sukcesu. Chcesz zadbać o poziom swojej aktywności fizycznej, a może od dawna marzyły ci się zajęcia fitness, ale nie masz pojęcia, od czego zacząć? Przedstawiamy krótki poradnik, w którym krok po kroku przeprowadzimy cię przez trudne początki, tak aby twoja dalsza droga do zdrowia i pięknej sylwetki była o wiele prostsza!

Jak zacząć chodzić na zajęcia fitness w czterech prostych krokach?

Po pierwsze znajdź to, co cię motywuje

Ludzie najczęściej decydują się na zajęcia fitness z dwóch powodów: albo chcą żyć zdrowo, albo chcą poprawić wygląd swojej sylwetki – niezależnie od tego, czy chodzi o zrzucenie zbędnych kilogramów czy wyrobienie większych mięśni. Jednak oba te powody są bardzo ogólne, a ile osób, tyle mniejszych, wewnętrznych motywacji. Im bardziej szczegółowe będą twoje pobudki do ćwiczeń, tym większa szansa, że nie porzucisz zajęć po kilku treningach. Zastanów się, dlaczego konkretnie zależy ci na zdrowiu? Jakie masz cele i potrzeby w tym obszarze. Odpowiednią motywacją do zrzucenia kilku kilogramów może być ulubiona para dżinsów sprzed paru lat, w której jeszcze chcesz się pokazać. A może motywują cię bliscy ludzie, z którymi pragniesz spędzać jak najwięcej czasu, ciesząc się dobrym zdrowiem? Znajdź najważniejszy powód, który będziesz mieć z tyłu głowy podczas każdego treningu.

Po drugie wybierz odpowiedni klub fitness

Masz już motywację? Teraz przyszedł czas na odpowiednie miejsce do ćwiczeń. Aby się nie zniechęcić, wybierz klub fitness, do którego dojazd będzie łatwy, szybki i wygodny. Upewnij się też, że ma wszystkie udogodnienia, których potrzebujesz. Szczególnie polecamy twojej uwadze Zdrofit – klub fitness Ursynów, znajdujący się w Centrum Handlowym Ursynów. Znajdziesz tu między innymi dwie sale fitness, dwie sauny oraz salę rowerową ze sprzętem do spinningu. Przekonaj się, czy to coś dla Ciebie!

Po trzecie sprawdź, które zajęcia będą dla ciebie najlepsze

Kluby fitness oferują cały szereg różnorodnych zajęć, z których każde mają trochę inny cel. Możesz zdecydować się na zajęcia wspierające modelowanie sylwetki i spalanie tkanki tłuszczowej, takie, które mają na celu wzmocnienie ciała i podniesienie siły mięśni albo te, które pomogą ci się zrelaksować, rozciągnąć lub zmniejszyć dolegliwości bólowe. Odpowiedni wybór zajęć jest bardzo ważny. To właśnie przez nieudaną decyzję o rodzaju treningu tak wiele osób rezygnuje całkowicie z ćwiczeń. Wczytaj się dokładnie w ofertę klubu, aby wybrać zajęcia idealne dla siebie.

Po czwarte, wybierz się na pierwsze zajęcia!

Zabierz ze sobą ulubioną muzykę w słuchawkach, wodę w kolorowym bidonie, wygodne ubrania i dobry humor. Jeśli chcesz, przyjdź do klubu chwilę wcześniej, aby rozejrzeć się wokół i oswoić z przestrzenią. Możesz również zaplanować, że po zajęciach fitness zrobisz coś, co naprawdę kochasz – spotkasz się ze znajomymi, poczytasz ulubioną książkę albo wyjdziesz na długi spacer. A później po prostu zacznij ćwiczyć – gwarantujemy, że po pierwszych zajęciach każde kolejne będą coraz przyjemniejsze!

Podsumowanie

Początki zawsze są trudne. Ale dzięki motywacji oraz odpowiedniemu doborowi klubu fitness i zajęć grupowych z pewnością znacząco je sobie ułatwisz.