Miejsce Aktywności Lokalnej w nowym miejscu na Ursynowie

13 października, w piątek, o godzinie 15.00, odbędzie się inaugurujące spotkanie konsultacyjne w nowo powstałym Miejscu Aktywności Lokalnej (MAL). Nowa lokalizacja MAL-u to ulica Lokajskiego 3. Jest to trzeci tego typu obiekt na mapie dzielnicy, ale jednocześnie pionierski na terenie tzw. Wysokiego Ursynowa.

Ursynów zyska nowe miejsce dla aktywnych – Miejsce Aktywności Lokalnej. Jego siedziba znajdzie się w dawnym budynku Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 19, którzy jest częścią kompleksu oświatowego przy Szkole Podstawowej nr 340. MAL będzie funkcjonował na obszarze prawie 300 metrów kwadratowych.

Jak podkreśla Jakub Berent, zastępca burmistrza Ursynowa, jest to pierwsze miejsce takiego rodzaju na Wysokim Ursynowie. To przestrzeń, która będzie napędzana energią i pomysłami lokalnych mieszkańców, umożliwiająca realizację ich pasji i projektów.

Podczas letniej procedury konkursowej został wybrany operator nowego MAL-u. Została nim Fundacja Dzieci Rodzice Szkoła, która jest już znana mieszkańcom Ursynowa z organizowania różnorodnych projektów społecznych. Wśród nich znajdują się programy profilaktyczne, edukacyjne czy zbiórki darów dla potrzebujących.