Ursynowska Ewa z mimami: XXIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu w UCK "Alternatywy"

Radosna wiadomość dla miłośników mimów: Ursynów ponownie gości te niezwykłe postacie! W czwartek, w murach UCK „Alternatywy”, startuje wielodniowy XXIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu. Zaproszenie na scenę przyjęli artyści trzech narodowości – Polski, Włoch i Portugalii.

Na ursynowskim festiwalu pantomimy jest to już trzecia edycja. Program festiwalu przewiduje pięć spektakli do obejrzenia, w tym „Ima” – prezentowany przez Komoco Company, jedno z najbardziej prestiżowych teatrów specjalizujących się w sztuce i tańcu ciała na świecie.

Zgodnie z zapewnieniami organizatorów, tegoroczne spektakle zaskoczą publiczność, dostarczą dużej dawki humoru, wzruszeń i zachwytu nad kunsztem teatralnym.

Curtain up! Inauguracja festiwalu odbędzie się w czwartek o godzinie 19.00 za sprawą Warszawskiego Centrum Pantomimy i ich spektaklu „Voyage Immobile”. W kolejny dzień, piątek, o tej samej porze, WCP ponownie zagości na scenie – tym razem ze spektaklem „Treny”. Natomiast w sobotę o 19.00 swoje umiejętności pokaże wcześniej wymieniona Komoco Company z Włoch z przedstawieniem „IMA”.

Szczególną uwagę warto zwrócić na spektakl włoskiej choreografki Sofii Nappi, „Ima”, który pokazuje jak namiętnie planujemy przyszłość czy też jak kurczowo trzymamy się przeszłości. Z tego powodu rzadko kiedy potrafimy skupić się na teraźniejszości. Na scenie bohaterowie z pomarszczonymi twarzami, poruszającymi się w tańcu ciałami, odnajdują chwilę obecną. Przy użyciu tańca, pantomimy i gestu, postacie zdobywają wolność od masek i wspomnień, by stać się jednością z samymi sobą.