Multikino na Ursynowie do zamknięcia. Bo pojawiły się nowe możliwości!

Mieszkańcy Ursynowa nie kryją swojego niezadowolenia w związku z faktem zamknięcia jedynego multipleksu kinowego na dzielnicy. Burmistrz chce odkupić projektor i zamontować go w innym miejscu. Wszystko przez dopuszczenie do zabudowy mieszkaniowej w okolicy.

Multikino na Ursynowie działało od 1999 roku i dla wielu było miejscem kultowym i pełnym dobrych wspomnień. Jednak wraz z początkiem marca przeznaczono je do zamknięcia. Powód jak zwykle ten sam – pieniądze. Konkretniej chodzi o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego dla tej części Ursynowa, która zakłada pojawienie się tu zabudowy mieszkaniowej. W konsekwencji, ceny działek wzrosły i właściciel tej na której stoi Multikino, chce ją sprzedać.

Burmistrz Ursynowa, Robert Kempa ma na to jednak rozwiązanie. Chociaż Multikino zniknie z mapy tej warszawskiej dzielnicy, to chce odkupić projektor i zamontować go w Ursynowskim Centrum Kultury. Tym samym mieszkańcy będą mogli z powodzeniem oglądać filmy kinowe, jednak w zmienionym miejscu.