Przyłapani na kradzieży materiałów budowlanych podczas remontu – dwaj mężczyźni z Ukrainy mieli zamiar zarobić na cudzym nieszczęściu

Policja z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu w Warszawie zatrzymała parę mężczyzn, obywateli Ukrainy, którzy bez skrupułów wykorzystali okazję do przestępstwa. Podczas realizacji prac remontowych w mieszkaniu postanowili przywłaszczyć sobie pozostawione na miejscu materiały budowlane, a następnie zniknęli. Zgłaszający incydent oszacowali straty na łączną kwotę 6300 zł. Za swoje czyny 28-letni i 37-letni mężczyźni będą musieli teraz ponieść konsekwencje prawną, które mogą sięgnąć nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

Gdy do policjantów z Mokotowa dotarło zgłoszenie o nieuczciwych pracownikach remontujących lokal mieszkalny przy ulicy Iwickiej, natychmiast przystąpili oni do analizowania dostępnych informacji i dowodów. Ukradzione materiały budowlane, które pierwotnie znajdowały się w mieszkaniu oraz przyległej piwnicy, miały wartość 6300 złotych. Złodzieje oddali je do sklepu, a uzyskane w ten sposób pieniądze zdecydowali się zatrzymać. Po ustaleniu tożsamości sprawców oraz pojazdu, którym się poruszali, udało się ich namierzyć i zatrzymać na ulicy Tanecznej.

Złodzieje zostali przekazani do Komendy Policji przy ulicy Malczewskiego, gdzie usłyszeli zarzuty. Teraz muszą liczyć się z karą do trzech lat pozbawienia wolności. Nadzór nad postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Mokotów.