Ursynowskie kwiaty: Piknik ekologiczny

Na popularnym pikniku o charakterze ekologicznym, znanym jako „Ursynowskie Kwiaty”, uczestnicy przekazali łącznie aż 2324 kg elektrośmieci i 346 kg zużytych baterii. W zamian za ich zaangażowanie w recykling, każdy z nich otrzymał cebulki roślin ozdobnych. Miłośnicy przyrody mieli też okazję dowiedzieć się wielu fascynujących informacji na temat uprawy i pielęgnacji tych roślin. W ramach dodatkowego udogodnienia, organizatorzy wydali 350 gorących napojów.

Bartosz Dominiak, zastępca burmistrza Ursynowa, podsumował wydarzenie z wyraźnym zadowoleniem. Podkreślił oddanie i zaangażowanie mieszkańców dzielnicy, którzy nie zawahali poświęcić czasu na stanie w kolejce, by przekazać zbędny im sprzęt elektryczny i elektroniczny. Wsparcie mieszkańców zostało wynagrodzone cebulkami roślin ozdobnych, które stały się swoistym symbolem pikniku.

Swoje podziękowania drużynie ASEKOL za współpracę wyraziły również osoby zarządzające wydarzeniem. Z uwagi na dużą popularność pikniku „Ursynowskie Kwiaty”, został on na stałe wpisany do kalendarza wydarzeń ursynowskich i już teraz organizatorzy zapraszają na kolejną, wiosenną edycję.