Wznowienie budowy placu z fontanną za ratuszem: Przyczyny opóźnień

Za ratuszem znowu usłyszano odgłos maszyn budowlanych. Prace nad placem z fontanną, które na pewien czas zostały wstrzymane, teraz nabierają tempa. Ale dlaczego do przerwy doszło?

Fontanna, mająca stanąć na skwerze między placem zabaw a UCK „Alternatywy”, jest częścią projektu, który zdobył finansowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2022. Pomysł ten zdobył poparcie prawie 2 tysięcy mieszkańców.

Inicjatywa ta jest kontynuacją popularnego przedsięwzięcia z 2017 roku zatytułowanego „Zielona Oś Ursynowa”. Ta inicjatywa koncentrowała się na stworzeniu ciągu zieleni, który rozciągałby się od ulicy Pileckiego, przez tereny wokół ratusza, aż do ulicy Cynamonowej. W wyniku realizacji tego projektu powstały nowe alejki spacerowe, uporządkowano tereny zielone i wybudowano skwer przy ulicy Kulczyńskiego.

Twórcy projektu marzyli o zagospodarowaniu niezagospodarowanej przestrzeni obok kościoła św. Tomasza Apostoła. Ich wizja obejmowała wytyczenie nowej alejki, zainstalowanie oświetlenia, sadzenie krzewów oraz budowę fontanny, przy której mieszkańcy mogliby odpocząć.