Zakończony remont ulicy Telekiego wywołał kontrowersje wśród mieszkańców

Niedawno przeprowadzony remont na ulicy Telekiego na warszawskim Ursynowie wywołał pewne niepokoje i niesnaski wśród mieszkańców. W szczególności, poruszają ich kwestie pozostawionego bałaganu po zakończonych pracach oraz fakt, że ulica nie jest dostępna dla wszystkich. Szczególnie uderza w oczy brak porządku na całym przebiegu ulicy, gdzie na chodnikach i miejscach postojowych można dostrzec spore fragmenty asfaltu.

Resztki asfaltu rozrzucone na chodnikach i parkingach są bezpośrednim skutkiem roboty drogowej na ulicy Telekiego. Dodatkowo, piesi zgłaszają niezadowolenie z powodu braku oznakowanych pasów na przejściach dla pieszych oraz z powodu zamkniętego chodnika na skrzyżowaniu z ulicą Balo.

Dzielnica tłumaczy brak pasów jako efekt świeżo położonej nawierzchni, która dopiero musi odpowiednio wyschnąć. W planach jest wykonanie malowania poziomych znaków stałej organizacji ruchu, w tym przejść dla pieszych, które ma się odbyć w najbliższym czasie. Rzecznik Ursynowa, Kamila Terpiał, zapewnia, że chodnik przy skrzyżowaniu ulic Plakatowej i Balo zostanie otwarty jeszcze w tym tygodniu. Wskazuje także, że oznakowanie na skrzyżowaniu jest jedynie doraźnym zabezpieczeniem uszkodzonego chodnika. Docelowa naprawa chodnika ma zostać przeprowadzona najszybciej jak to możliwe.