Zaplanowane inwestycje na Ursynowie – słowa obietnicy Rafała Trzaskowskiego

Podczas swojej kampanii wyborczej, prezydent Warszawy i kandydat na reelekcję, Rafał Trzaskowski, zapowiedział szereg inwestycji planowanych dla dzielnicy Ursynów. Szczególnie podkreślił kwestię niezbędnego remontu ulic oraz nieodzowności doprowadzenia sieci wodno-kanalizacyjnej do tej części miasta. Wśród planów znalazła się też budowa biblioteki publicznej przy ulicy Bacewiczówny.

Prezydent stolicy z dumą zauważył podczas czwartkowej konferencji prasowej, jak wielkie zmiany zachodzą na Ursynowie. Nie tylko komunikacyjne, ale przede wszystkim wpływające na jakość życia mieszkańców. Wyraził zaniepokojenie stanem infrastruktury drogowej w Zielonym Ursynowie, gdzie konieczne są pilne remonty takich ulic jak Karczunkowska i innych w jej pobliżu. Podkreślił również konieczność rozbudowy sieci wodno-kanalizacyjnej, gdzie potrzeby są rzeczywiście duże. Zapewnił także o planach budowy biblioteki publicznej przy ulicy Bacewiczówny.

Kierując swoją uwagę do mieszkańców Ursynowa, przypomniał, że sam jest z nimi sąsiadem i dobrze rozumie ich potrzeby. Wyraził swój entuzjazm dla planów utworzenia parku liniowego na Ursynowie, na który już przeznaczono środki w budżecie miasta. Podkreślił jednak, że wraz z burmistrzem i rajcami uzgodnili, że na ten cel powinno przeznaczyć się jeszcze więcej środków. Chciałby, aby park był miejscem pełnym aktywności, a przede wszystkim infrastruktury sportowej. Trzaskowski zaznaczył, że park ma stać się wizytówką Ursynowa.